RSS feed for Jonathan

Jonathan has logged 23 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Joe's Violin

Joe's Violin

2016
×
Edit this entry  
26
4.1 Miles

4.1 Miles

2016
×
Edit this entry  
26
The White Helmets

The White Helmets

2016
×
Edit this entry  
26
Extremis

Extremis

2016
×
Edit this entry  
25
Pearl

Pearl

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pear Cider and Cigarettes

Pear Cider and Cigarettes

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Blind Vaysha

Blind Vaysha

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Borrowed Time

Borrowed Time

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Railroad Lady

The Railroad Lady

2016
×
Edit this entry  
25
Enemies Within

Enemies Within

2016
×
Edit this entry  
25
Silent Nights

Silent Nights

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Sing

Sing

2016
×
Edit this entry  
25
Timecode

Timecode

2016
×
Edit this entry  
24
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
Edit this entry  
21
Piper

Piper

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
Edit this entry  
15
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
Edit this entry  
11
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Lion

Lion

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
High Society

High Society

1956
×
★★★★
Read prior review Edit this entry