RSS feed for Jonathan

Jonathan has watched 939 comedy films.

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • La Belle Époque

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★

  • Vice

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★★½

  • Green Book

  • The Dive

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Skin

    ½

  • The Fireflies Are Gone

    ★★½

  • Animal Behaviour

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Game Night

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Garden Party

    ★★★★★

  • The Other Side of Hope

    ★★★★★

  • Revolting Rhymes

    ★★★★½

  • The Eleven O'Clock

    ★★

  • King of the Belgians

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • The Railroad Lady

  • The Teacher

    ★★★★

  • The Together Project

    ★★★

  • Paterson

    ★★★★★

  • The Nice Guys

  • Toni Erdmann

    ★★★★

  • Florence Foster Jenkins

    ★★★

  • Jean of the Joneses

    ★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★

  • Love & Friendship

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • A Man Called Ove

  • The Big Short

    ★★★½

  • My Internship in Canada

    ★★★★

  • Paul à Québec

    ★★★★★

  • The Chickening

    ★★★★½

  • Anomalisa

  • Meet Me in Montenegro

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Inside Out

  • Ave Maria

    ★★★★

  • Our Little Sister

    ★★★★

  • Spy

    ★★½

  • The Final Girls

    ★★★

  • Taxi

    ★★½

  • Men & Chicken

    ★★★½

  • No Men Beyond This Point

    ★★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★★½

  • Tangerine

    ★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Mr. Landlord

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★½

  • Inherent Vice

    ★★

  • The Boxtrolls

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Feast