• History of the Occult

    ★★★½

  • El elemento enigmático

    ★★★

  • The Stylist

  • An Optical Illusion - Interval

  • Pilar

  • Last Words

  • Come True

  • Minor Premise

  • Unknown Origins

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • She Dies Tomorrow

  • Host

    ★★★

  • The Silencing

  • Beauty Water

  • Archive

  • Candela

  • #Alive

    ★★★

  • The Banishing

  • Murder in the Cathedral

  • Friend of a Friend

  • The Zillas Have a Picnic

  • Carrousel

  • Empty Places

  • Arka

  • Artemis Fowl

    ★★★

  • The Edge

  • Extraction

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • Devs

    ★★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • 100000 Acres of Pine

  • Fantasy Island

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Wendy

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Spaceship Earth

  • Possessor

    ★★★★½

  • Relic

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • 32 Malasana Street

    ★★

  • Underwater

    ★★★

  • Kandisha

  • Dracula

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Routine: The Prohibition

  • Lava

  • Klaus

    ★★★

  • Average Happiness

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Rebooted

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El hombre que diseñó España

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El crack cero

    ★★½

  • Wild Session

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Old Man Movie

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Adios

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Valley of the Gods

  • 3 from Hell

    ★★½