Jordi has logged 117 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
7 años

7 años

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Enchanted Sword

The Enchanted Sword

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tale of the Fox

The Tale of the Fox

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Man vs. Snake

Man vs. Snake

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bill the Galactic Hero

Bill the Galactic Hero

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Car

The Car

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Southbound

Southbound

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mascots

Mascots

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creature Designers: The Frankenstein Complex

Creature Designers: The Frankenstein Complex

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
31

31

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Detour

Detour

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Cat

Bad Cat

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
For the Love of Spock

For the Love of Spock

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Revengeance

Revengeance

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
If Cats Disappeared from the World

If Cats Disappeared from the World

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry