RSS feed for Jordi

Jordi has logged 133 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Killers

Killers

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Young and Prodigious T.S. Spivet

The Young and Prodigious T.S. Spivet

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thinner

Thinner

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coma

Coma

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bomb Scared

Bomb Scared

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boys from Brazil

The Boys from Brazil

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
November

November

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Hollow Cage

Black Hollow Cage

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Rabbit

Rabbit

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Vampire

The Vampire

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
78/52

78/52

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Icarus XB 1

Icarus XB 1

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saturn 3

Saturn 3

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry