• The Batman

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

  • Titane

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Broken Keys

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

  • Wild Mountain Thyme

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Shithouse

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★½

  • After Love

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • Strasbourg 1518

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Lapsis

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Waffle

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Falling

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • The Reason I Jump

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

  • Noelle

    ★★★

  • Let It Snow

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

  • Spiral

    ★★★½

  • Hair Love

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½