John has logged 16 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Reason I Jump

The Reason I Jump

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
After Love

After Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cardboard Gangsters

Cardboard Gangsters

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
Read the review Edit this entry  
01
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry