• Babylon

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Every Breath You Take

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Crisis

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Palmer

    ★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • The Stand

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Fan Girl

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • Supernova

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • Ava

    ½

  • The Letter Room

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Bad Hair

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★½

  • Sunod

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats