• Midnight Mass

    ★★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Hansel & Gretel: Witch Hunters

    ½

  • Old

    ★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★

  • Help

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½