• Once Upon a Time in Queens

    ★★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★½

  • Val

    ★★★★½

  • kid 90

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Long Gone Summer

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Valley Girl

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★★

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • In Search of Darkness

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • Smallfoot

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Next Gen

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Echo in the Canyon

    ★★★★½

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • The Director and the Jedi

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Spielberg

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★