Sort by
  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • 2067

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Capone

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★