Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Grounded: Making The Last of Us

Grounded: Making The Last of Us

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Singing Detective

The Singing Detective

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spawn

Spawn

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Kafka

Kafka

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tulse Luper Suitcases, Part 1: The Moab Story

The Tulse Luper Suitcases, Part 1: The Moab Story

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ripley's Game

Ripley's Game

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry