Sort by

Jslk has logged 148 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Immortal Beloved

Immortal Beloved

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joe's Apartment

Joe's Apartment

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boxing Helena

Boxing Helena

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Expo Magic of the White City

Expo Magic of the White City

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Throw Momma From the Train

Throw Momma From the Train

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Life Is a Miracle

Life Is a Miracle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Dinner with Hervé

My Dinner with Hervé

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blue Hawaii

Blue Hawaii

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Constantine: City of Demons - The Movie

Constantine: City of Demons - The Movie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Be Cool

Be Cool

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Samurai

The Twilight Samurai

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jellyfish Eyes

Jellyfish Eyes

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Falls

The Falls

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Zed & Two Noughts

A Zed & Two Noughts

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Draughtsman's Contract

The Draughtsman's Contract

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Belly of an Architect

The Belly of an Architect

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Resurrection

A Resurrection

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry