• The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Uncharted

    ★★★

  • Moonfall

  • Master

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Causality

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Ouija Japan

  • The Manor

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Night of the Animated Dead

    ★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • The Marksman

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

    ★★★½

  • The Dry

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Monster Hunter

    ★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • A Creepshow Animated Special

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½