sailorr has logged 145 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Voluptuous Sleep

Voluptuous Sleep

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
Read the review Edit this entry  
02
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
Read the review Edit this entry  
31
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kristallnacht

Kristallnacht

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

1992
×
Read the review Edit this entry  
19
Clue

Clue

1985
×
Read the review Edit this entry  
13
Rose Gold

Rose Gold

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Beanfilm

Beanfilm

1976
×
Read the review Edit this entry  
04
Red Film

Red Film

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Flying Luna Clipper

The Flying Luna Clipper

1987
×
Read the review Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★
Edit this entry  
19
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chronicles of a Lying Spirit (by Kelly Gabron)

Chronicles of a Lying Spirit (by Kelly Gabron)

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Ulysse

Ulysse

1983
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
Read the review Edit this entry  
03
Wam Bam Thank You Spaceman

Wam Bam Thank You Spaceman

1974
×
Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Mainstream

Mainstream

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry