jessica has logged 19 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
And So We Put Goldfish in the Pool.

And So We Put Goldfish in the Pool.

2017
×
Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shadows

Shadows

1959
×
Edit this entry  
26
Suzaki Paradise: Red Light District

Suzaki Paradise: Red Light District

1956
×
Edit this entry  
25
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★
Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
18
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★
Edit this entry  
18
I'm Hungry, I'm Cold

I'm Hungry, I'm Cold

1984
×
Edit this entry  
18
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
True Romance

True Romance

1993
×
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★½
Edit this entry