• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½