RSS feed for jswysin

jswysin has logged 20 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shall We Dance

Shall We Dance

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Gay Divorcee

The Gay Divorcee

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry