Sort by
  • Lover, Stalker, Killer

  • Lisa Frankenstein

    ★★★

  • The Beekeeper

    ★★½

  • Mean Girls

    ★★★½

  • Aquaman and the Lost Kingdom

    ★★★

  • Wonka

    ★★★★

  • A Murder at the End of the World

    ★★★½

  • Napoleon

    ★★½

  • The Curse

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Thanksgiving

    ★★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★½

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★

  • Dark Harvest

    ★½

  • It's a Wonderful Knife

    ★★★

  • Ballerina

    ★★★★

  • The Exorcist: Believer

    ★★½

  • Saw X

    ★★★½

  • No One Will Save You

    ★★½

  • The Creator

    ★★½

  • When Evil Lurks

    ★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • The Nun II

    ★★½

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • The Promised Land

    ★★★★½

  • Poor Things

    ★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • The Equalizer 3

    ★★½

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★

  • The Passenger

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Blue Beetle

    ★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • BS High

    ★★★½

  • Nimona

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • The Flash

    ★★★½

  • Suitable Flesh

    ★★½

  • Bloodhounds

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • How to Have Sex

    ★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★

  • Unicorn: Warriors Eternal

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Dead Ringers

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • It Lives Inside

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Batman: The Doom That Came to Gotham

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • 65

    ★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Your Place or Mine

    ★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★