Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lou

Lou

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
Edit this entry  
14
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Slut

Slut

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Death

Black Death

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
Edit this entry  
08
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Exit

No Exit

2022
×
Edit this entry  
24
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Deep House

The Deep House

2021
×
Read the review Edit this entry