Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Money Plane

Money Plane

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Package

The Package

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Fortune

The Fortune

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Matador

The Matador

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Contact

Contact

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
One False Move

One False Move

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Next of Kin

Next of Kin

1989
×
★★★
Edit this entry  
09
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Four Feathers

The Four Feathers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Affliction

Affliction

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
The American President

The American President

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry