RSS feed for Jason
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★★
Edit this entry  
11
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Garfunkel and Oates: Trying to be Special

Garfunkel and Oates: Trying to be Special

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Enchanted Desna

Enchanted Desna

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Lost in Paris

Lost in Paris

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Darling

Darling

1965
×
★★★★
Edit this entry  
15
Behind the Planet of the Apes

Behind the Planet of the Apes

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Edit this entry  
05
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Slightly Pregnant Man

A Slightly Pregnant Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
31
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bigger Than Life

Bigger Than Life

1956
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Strange Brew

Strange Brew

1983
×
★★½
Edit this entry  
20
Oh, Hello: On Broadway

Oh, Hello: On Broadway

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Table 19

Table 19

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Babe

Babe

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Music Man

The Music Man

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Touchez Pas au Grisbi

Touchez Pas au Grisbi

1954
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pennies from Heaven

Pennies from Heaven

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Collide

Collide

2016
×
★½
Edit this entry  
07
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Lusty Men

The Lusty Men

1952
×
★★★½
Edit this entry