Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Harvey

Harvey

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gay Divorcee

The Gay Divorcee

1934
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
19
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★
Edit this entry