Sort by

Jeremy has logged 279 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Demonic

Demonic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Night of the Animated Dead

Night of the Animated Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
13 Fanboy

13 Fanboy

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bloodthirsty

Bloodthirsty

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rumble

Rumble

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Death Valley

Death Valley

2021
×
★★
Edit this entry  
07
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
J.D.'s Revenge

J.D.'s Revenge

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry