Sort by

Jeremy has logged 19 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Operation Luchador

Operation Luchador

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alien on Stage

Alien on Stage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vanquish

Vanquish

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry