Sort by

PT: psycho tman has logged 198 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
300

300

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cleaners

Cleaners

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw

Saw

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry