Sort by

PT: psycho tman has logged 24 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw III

Saw III

2006
×
Read the review Edit this entry  
25
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creating an Army of the Dead

Creating an Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Snow Steam Iron

Snow Steam Iron

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry