• The Green Knight

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Booksmart

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Serenity

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Border

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Galveston

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • Private Life

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★