Sort by

skःrऽɛs६ has logged 358 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Radiohead Live At Reading Festival 2009

Radiohead Live At Reading Festival 2009

2009
×
Read the review Edit this entry  
31
Fireworks Filmed With A Drone

Fireworks Filmed With A Drone

2014
×
Edit this entry  
31
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Power of One

The Power of One

1992
×
★★★½
Edit this entry  
30
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frida

Frida

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bravest

The Bravest

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Better Days

Better Days

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Snowball Fight

Snowball Fight

1897
×
Read the review Edit this entry  
24
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Night Doctor

The Night Doctor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Novice

The Novice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
Read the review Edit this entry  
19
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
South of Heaven

South of Heaven

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
13 Minutes

13 Minutes

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Most Beautiful Boy in the World

The Most Beautiful Boy in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dear Zindagi

Dear Zindagi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
We Couldn't Become Adults

We Couldn't Become Adults

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Name

My Name

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
05
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
31
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry