RSS feed for Juan De Dios
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Nine Queens

Nine Queens

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Pretty Baby

Pretty Baby

1978
×
★★½
Edit this entry  
24
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Cabinet in the Woods

The Cabinet in the Woods

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Volver

Volver

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Él

Él

1953
×
★★★★
Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★½
Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★½
Edit this entry  
16
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Class of Nuke 'Em High

Class of Nuke 'Em High

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Caligula

Caligula

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Necktie

Necktie

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
½
Edit this entry  
21
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Edit this entry  
17
Breathe

Breathe

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★
Edit this entry  
08
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★
Edit this entry