Juan Diego has logged 95 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Innocent

The Innocent

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Project X

Project X

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Escape Room

Escape Room

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry