Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Sawdust and Tinsel

Sawdust and Tinsel

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Swim

The Midnight Swim

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Freak Show

Freak Show

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sweat

Sweat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Penelope

Penelope

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Famine Within

The Famine Within

1990
×
Read the review Edit this entry  
17
Personal Best

Personal Best

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Take Off

Take Off

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Assassin's Creed: Lineage

Assassin's Creed: Lineage

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blast Beat

Blast Beat

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry