juandmore has logged 262 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor

Thor

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Magic Mountains

Magic Mountains

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Plan B

Plan B

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Us Again

Us Again

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Home

Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Saw VI

Saw VI

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Olivia Rodrigo: A Short Film

Olivia Rodrigo: A Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Saw V

Saw V

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Saw IV

Saw IV

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Official Story

The Official Story

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw II

Saw II

2005
×
Read the review Edit this entry  
02
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
A Colony

A Colony

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Drunk Bus

Drunk Bus

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
High School Musical

High School Musical

2006
×
★½
Read the review Edit this entry