juandmore has logged 40 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Land

Land

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
News of the World

News of the World

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Fish

Little Fish

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Switch

The Switch

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Covid Diaries NYC

Covid Diaries NYC

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gravity

Gravity

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Cowboys

Cowboys

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry