Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
2012

2012

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★
Edit this entry  
14
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
Click

Click

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Edit this entry  
14
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ted

Ted

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Edit this entry  
14
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry