Juan has logged 238 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Babenco: Tell Me When I Die

Babenco: Tell Me When I Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Xuxa and the Elves 2: The Road of The Fairies

Xuxa and the Elves 2: The Road of The Fairies

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry