• Blink

  • Tina Turner: Private Dancer Tour

  • 22 Jump Street

  • Pompeii

    ★★

  • Winter's Tale

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • RoboCop

    ★★★

  • Jack Ryan: Shadow Recruit

    ★★★

  • Ride Along

    ★★★

  • Grudge Match

  • Lone Survivor

    ★★★½

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★

  • American Hustle

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Out of the Furnace

    ★★★½

  • Mandela: Long Walk to Freedom

    ★★★

  • Frozen

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Homefront

  • Last Vegas

    ★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • The Counselor

    ★★

  • Ender's Game

    ★★★

  • Saving Mr. Banks

    ★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★

  • Carrie

    ★½

  • Her

    ★★★★½

  • Delivery Man

  • Captain Phillips

    ★★★½

  • August: Osage County

    ★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

  • Runner Runner

    ★★

  • The Family

    ★★★★

  • Enemy

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Enough Said

    ★★★★

  • Rush

    ★★★½

  • Philomena

    ★★★½

  • Labor Day

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • One Direction: This Is Us

  • Gravity

    ★★★★★

  • Drinking Buddies

    ★★½

  • All Is Lost

    ★★★

  • The Mortal Instruments: City of Bones

  • About Time

    ★★★★

  • Jobs

  • The Butler

    ★★★

  • Paranoia

  • Planes

  • Percy Jackson: Sea of Monsters

    ★★★

  • We're the Millers

    ★★

  • Elysium

    ★★★

  • 2 Guns

    ★★★½

  • The Smurfs 2

  • The Canyons

  • Don Jon

    ★★★★

  • The To Do List

    ★★★

  • The Wolverine

    ★★★

  • Blue Jasmine

    ★★★★★

  • Instructions Not Included

  • R.I.P.D.

  • RED 2

  • Kick-Ass 2

    ★★

  • Turbo

  • Sharknado

  • Grown Ups 2

  • Pacific Rim

    ★★★

  • The World's End

    ★★★

  • The Heat

    ★★★½