RSS feed for Juan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bandidas

Bandidas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Extraterrestrial

Extraterrestrial

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
29
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Alamo

The Alamo

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blueberry

Blueberry

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pépé le Moko

Pépé le Moko

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Barefoot Contessa

The Barefoot Contessa

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tokyo Family

Tokyo Family

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dracula

Dracula

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
See You Up There

See You Up There

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Missing

The Missing

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry