RSS feed for Juan

Juan has logged 190 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jesus Christ Vampire Hunter

Jesus Christ Vampire Hunter

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Leonard Cohen: I'm Your Man

Leonard Cohen: I'm Your Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Truman

Truman

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Voyage to Nowhere

Voyage to Nowhere

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
One A.M.

One A.M.

1916
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry