RSS feed for Juan

Juan has logged 210 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hook

Hook

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ride the High Country

Ride the High Country

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
One-Eyed Jacks

One-Eyed Jacks

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Two Rode Together

Two Rode Together

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Day of the Outlaw

Day of the Outlaw

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Young Warriors

Young Warriors

1983
×
Read the review Edit this entry  
05
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ride Lonesome

Ride Lonesome

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
31

31

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hanging Tree

The Hanging Tree

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Big Country

The Big Country

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Man of the West

Man of the West

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gunfight at the O.K. Corral

Gunfight at the O.K. Corral

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Forty Guns

Forty Guns

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Tall T

The Tall T

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Man Without a Star

Man Without a Star

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Broken Arrow

Broken Arrow

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
May God Save Us

May God Save Us

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Man from Laramie

The Man from Laramie

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Southbound

Southbound

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry