RSS feed for Juan

Juan has logged 18 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Smoke & Mirrors

Smoke & Mirrors

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ward

The Ward

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Long Hair of Death

The Long Hair of Death

1964
×
★★
Read the review Edit this entry