RSS feed for Juan

Juan has logged 173 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Peter's Friends

Peter's Friends

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
House

House

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dracula: Pages from a Virgin's Diary

Dracula: Pages from a Virgin's Diary

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Long Riders

The Long Riders

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before the Revolution

Before the Revolution

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Superlópez

Superlópez

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Comes a Horseman

Comes a Horseman

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malevolent

Malevolent

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The White Buffalo

The White Buffalo

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Quién te cantará

Quién te cantará

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love

Love

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Keoma

Keoma

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bocadillo

Bocadillo

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Shootist

The Shootist

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry