RSS feed for Cactus Boi ö
  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Last Christmas

  • Frozen II

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Full Force

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • When They See Us

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

  • A Star Is Born

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½