Juanito has logged 39 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
The Funeral

The Funeral

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Corpo Celeste

Corpo Celeste

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We Can't Live Without Cosmos

We Can't Live Without Cosmos

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dead Man's Letters

Dead Man's Letters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beekeeper

The Beekeeper

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Patlabor 2: The Movie

Patlabor 2: The Movie

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Song of Love

Song of Love

1950
×
Read the review Edit this entry  
06
Jumping

Jumping

1984
×
Read the review Edit this entry  
06
Once More

Once More

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Le Plaisir

Le Plaisir

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Tramway

Tramway

1966
×
Read the review Edit this entry  
02
High and Low

High and Low

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hunger

Hunger

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry