• Elvis

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Encanto

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Cruella

    ★½

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Us Again

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

  • Hamilton

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Black Friday

  • Onward

  • Sonic the Hedgehog

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★½

  • Dumbo

  • The Peanut Butter Falcon

  • Captain Marvel

  • The Report

    ★★