• No Time to Die

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • black midi: Live on KEXP at Home 2021

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Moxie

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • The Old Animation Shop

  • Shame - Live in the Flesh

  • Soul

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Duck Duck

  • Hey World!

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • dead end

  • Come to Daddy

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Bait

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Ant Head

  • Venom

  • Maniac

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Possum

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★

  • King Krule: Live on the Moon