RSS feed for (moved to @pekorama)

(moved to @pekorama) has watched 68 romance films.

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Passengers

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Paper Towns

    ★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Maleficent

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • About Time

    ★★★★★

  • The Future Diary: Redial

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Warm Bodies

    ★★★½

  • Pitch Perfect

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • Bridesmaids

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Mr. Nobody

    ★★★½

  • Twilight

    ★★

  • Mamma Mia!

    ★★★½

  • Camp Rock

  • Fool's Gold

  • Enchanted

    ★★★

  • Lars and the Real Girl

    ★★★★★

  • Across the Universe

    ★★★★★

  • Juno

    ★★★★★

  • High School Musical

    ★★½

  • Rent

    ★★★★½

  • Pride & Prejudice

    ★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★★

  • The 40 Year Old Virgin

    ★★★

  • The Notebook

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Love Actually

    ★★★★

  • The Room

    ★★★

  • Bend It Like Beckham

    ★★★

  • National Lampoon's Van Wilder

  • Vanilla Sky

    ★★½

  • Millennium Actress

    ★★★★

  • Amélie

    ★★★★★

  • Bridget Jones's Diary

    ★★★★

  • What Dreams May Come

    ★★★★

  • Titanic

    ★★★★

  • Hercules

    ★★★

  • Romeo + Juliet

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★★

  • Pocahontas

    ★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • True Romance

    ★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • The Princess Bride

    ★★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★★

  • Sixteen Candles

    ★½

  • Footloose

    ★★★½

  • Xanadu

    ★★

  • Grease

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Gone with the Wind

    ★★