RSS feed for Judith
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Learning to Drive

Learning to Drive

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
The Queen

The Queen

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Regression

Regression

2015
×
★★
Edit this entry  
31
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Hard Way

The Hard Way

1991
×
★★½
Edit this entry  
31
Swung

Swung

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Everest

Everest

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Edit this entry  
28
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Vacation

Vacation

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Cop Car

Cop Car

2015
×
★½
Edit this entry  
06
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Focus

Focus

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
You're Not You

You're Not You

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★½
Edit this entry  
26
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Edit this entry  
26
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★½
Edit this entry  
25
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mindscape

Mindscape

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Drop

The Drop

2014
×
★★
Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★½
Edit this entry  
24
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Edit this entry  
24
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Edit this entry  
21
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★½
Edit this entry  
21
The Loft

The Loft

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Love Is All You Need

Love Is All You Need

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★½
Edit this entry