RSS feed for Judith
  • In Time

    ★★★½

  • Margaret

    ★★½

  • A Happy Event

    ★★★

  • Moneyball

    ★★★★★

  • Comedy Central Roast of Charlie Sheen

    ★★★★½

  • I Don't Know How She Does It

    ★★

  • Salmon Fishing in the Yemen

    ★★

  • Shame

    ★★★½

  • Our Idiot Brother

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★½

  • Something Borrowed

    ★★★½

  • Bridesmaids

    ★★★

  • Just Go with It

    ★★★★½

  • Rabbit Hole

    ★★½

  • Saw 3D

    ★★½

  • Never Let Me Go

    ★★★★

  • Machete

    ★★½

  • Eat Pray Love

    ★★★★

  • Inception

    ★★★½

  • Rubber

    ★½

  • Date Night

    ★★½

  • 6 Souls

    ★★½

  • It's Complicated

    ★★★★

  • Rabbit Without Ears 2

    ★★½

  • Precious

    ★★★★½

  • Law Abiding Citizen

    ★★★½

  • Couples Retreat

    ★★★

  • The Taking of Pelham 1 2 3

    ★★★½

  • My Life in Ruins

    ★★

  • The Proposal

    ★★½

  • I Love You, Man

    ★★★★

  • He's Just Not That Into You

    ★★★★

  • The International

    ★★★

  • Doubt

    ★★★½

  • Eden Lake

    ★★★½

  • Step Brothers

    ★★½

  • Sex and the City

    ★★★★★

  • Forgetting Sarah Marshall

    ★★★★

  • Taken

    ★★★★★

  • Changeling

    ★★★★½

  • Timecrimes

    ★★½

  • Into the Wild

    ★★★★½

  • Ocean's Thirteen

    ★★★½

  • Perfect Stranger

    ★★★★

  • The Holiday

    ★★★½

  • The Queen

    ★★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • Cocaine Cowboys

    ★★½

  • The Family Stone

    ★★★★½

  • Prime

    ★★★

  • Russian Dolls

    ★★½

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★

  • Madagascar

    ★★½

  • Ocean's Twelve

    ★★½

  • Million Dollar Baby

    ★★★★★

  • Bridget Jones: The Edge of Reason

    ★★★★½

  • Ladder 49

    ★★★½

  • The Door in the Floor

    ★★½

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    ★★★★

  • Raising Helen

    ★★★★½

  • Man on Fire

    ★★★½

  • Along Came Polly

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Under the Tuscan Sun

    ★★★½

  • Enough

    ★★★½

  • The Spanish Apartment

    ★★★½

  • Unfaithful

    ★★★½

  • The Shipping News

    ★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★½

  • Lammbock

    ★★★★★

  • Bridget Jones's Diary

    ★★★★★

  • Wet Hot American Summer

    ★½