Sort by
  • Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bottoms

  • Scream VI

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★★★

  • Barbarian

  • Nope

    ★★★★★

  • Showing Up

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Morbius

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • I Want You Back

    ★★★★★

  • Marry Me

    ★★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • When You Finish Saving The World

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Single All the Way

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • No Time to Die

  • Official Competition

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

    ★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Dating & New York

    ★★★½

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Language Lessons

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • How It Ends

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Kid Detective

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★